
Deltakere og frivillige i pilotprosjektet
Gåfotball for personer med demens
Ingen aldersgrense
Uansett alder eller tidligere erfaring med fotball, er du velkommen! Gåfotball passer for alle og det er ikke krav til tidligere fotballferdigheter.
Treningstid og sted
Treningen følger skoleåret med oppstart i august når skolene starter og avsluttes første onsdag etter skoleavslutning.
I perioden medio september til primo mai trener vi Slagenhallen i 2024/25 er treningen fra kl. 16:20, vi forventer tildeling av samme tid i 2025/26.
I perioden primo mai til medio september trener vi på Flint Esso Arena (Flintbanen) fra kl. 16:45 i 2025.
Trening med ball
Gåfotball for personer med demens er en treningsform som bygger på prinsippene fra vanlig gåfotball. Her handler det ikke om å konkurrere i kamper, men om å fokusere på morsom og givende trening med ball. Treningen varer ca. 1 time.
Sosialt samvær
Etter trening samles vi til sosialt samvær hvor det serveres kaffe, snitter og vafler, Her møtes både deltakere, pårørende og frivillige til hyggelig prat og mye latter rundt bordene. Tid mellom 30 – 45 minutter. Til jul og sommeravslutning hygger vi oss sammen litt lengre med blant annet allsang.
Helse og velvære
Fysisk aktivitet og sosialt samvær er essensielt for helse og velvære og gåfotball gir en unik mulighet til å forbedre både fysisk og mental helse på en trygg og inkluderende måte.
Påmelding
Arrangør
